Apple Blog

Alma minden napra

Képernyőproblémák az Apple Silicon iMac-eknél

2024. október 25. 16:40 - Pro Blogger

m1-imac-horizontal-lines.jpg

Az Apple Silicon iMac-ek felhasználói egyre több panaszt fogalmaznak meg a készülékek kijelzőivel kapcsolatban. A problémák főként a kijelzők minőségével és azok két év használat utáni romlásával kapcsolatosak. A jelenség egyre több fórumon és közösségi oldalon jelenik meg, ahogy az iMac-tulajdonosok megosztják tapasztalataikat és keresik a megoldást.

Az Apple közösségi fórumait és más technológiai platformokat az utóbbi időben elárasztották a képernyő problémákról szóló bejegyzések. Több felhasználó arról számolt be, hogy az Apple Silicon iMac kijelzője, amely korábban hibátlan képet biztosított, mostanra egyértelmű jeleit mutatja a romlásnak. A panaszok között szerepelnek a sárguló vagy halványuló képernyők, illetve olyan esetek is, ahol a kijelző egyes részei teljesen elszíneződtek vagy pixelhibák jelentkeztek.

Az egyik gyakori probléma, hogy a képernyő sarkai halványulnak és sárgás árnyalatot vesznek fel, ami különösen zavaró lehet, ha világos háttér előtt dolgozik valaki. Mások arról számolnak be, hogy a kijelző élessége és kontrasztja csökkent az évek során, ami szintén negatívan befolyásolja a felhasználói élményt.

A problémák jellemzően körülbelül két év után jelentkeznek, ami meglepő lehet, tekintve, hogy az Apple eszközei általában hosszú élettartamukról és megbízhatóságukról híresek. Az Apple Silicon iMac-ek megjelenése óta ez az első alkalom, hogy ilyen panaszok merülnek fel a kijelzők minőségével kapcsolatban.

Az iMac-ek ezen modelljei a vállalat saját, Apple Silicon chipjeit használják, amelyek jelentős teljesítménynövekedést biztosítanak az Intel alapú elődökhöz képest. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy a kijelzők terén nem sikerült ilyen látványos előrelépést elérni.

Mi lehet a probléma oka?
Egyelőre nincs hivatalos válasz az Apple részéről a képernyőproblémák okáról, de több teória is született a felhasználók és technológiai szakértők részéről. Az egyik lehetséges magyarázat az, hogy a kijelzők gyártási minősége nem megfelelő. Elképzelhető, hogy a kijelzők kalibrációja idővel eltolódik, vagy az anyagok, amelyekből készülnek, egyszerűen nem bírják az idő múlásával járó terhelést.

Egy másik elmélet szerint a hőkezeléssel és szellőzéssel kapcsolatos problémák is hozzájárulhatnak a kijelzők romlásához. Mivel az Apple Silicon iMac-ekben erősebb chip található, elképzelhető, hogy az eszközök nagyobb hőtermelést generálnak, amit a kijelzők nem viselnek jól hosszú távon.

Mit tehetünk?
Sajnos a legtöbb felhasználó számára, akiknél már lejárt a garancia, nem sok lehetőség van. Egyesek próbálták javíttatni a kijelzőket, de ez költséges folyamat lehet és nem garantált, hogy a javítás hosszú távon megoldja a problémát. Mások reménykednek benne, hogy az Apple elismeri a problémát és esetleg egy visszahívási programot indít, mint ahogy azt korábban más termékek esetében már megtette.

A felhasználói tapasztalatok azt sugallják, hogy érdemes figyelni a kijelző állapotát, különösen, ha valaki az Apple Silicon iMac-et rendszeresen használja grafikai munkákhoz vagy más vizuálisan érzékeny feladatokhoz. Bár a probléma nem jelentkezik minden készüléknél, azok, akiknél megjelenik, komoly gondokat tapasztalhatnak a mindennapi használat során.

Az Apple egyelőre nem adott ki hivatalos nyilatkozatot a kérdésben, de a vállalat rendszeresen reagál a felhasználói visszajelzésekre. Lehetséges, hogy a jövőbeni modellekben a kijelzők minőségét is javítani fogják, illetve az is elképzelhető, hogy a vállalat valamilyen kompenzációs programot indít azoknak a felhasználóknak, akiknél a probléma jelentkezik.

Mindenesetre, ha valaki Apple Silicon iMac vásárlását tervezi, érdemes figyelembe venni a felhasználói visszajelzéseket és esetleg hosszabb garanciát kötni az eszközre, hogy a később felmerülő problémákra legyen biztosíték.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://apple.blog.hu/api/trackback/id/tr218712054

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása